Csallóköz TDM

2021. június 07.

Elizabeth Gilbert nagy sikerű önéletrajzi regénye mára már kultikussá vált. Egy amerikai nő nekivág a világnak, hogy rájöjjön, ki is ő valójában, és mi az ő életútja. Varázslatos helyszíneken jár, testét-lelkét gyógyítja, rátalál a szerelem, mígnem új értelmet nyer nála minden. Neked nem kell több ezer kilométert utaznod, környékünk is tartogat számodra kulináris kalandokat, itt is megtalálhatod a csendet a világ zajában, és elmélyülhetsz, imádkozhatsz csodaszép templomainkban. És persze mutatunk szerelemhez köthető helyszíneket is. ;) Egyél, imádkozz, szeress, avagy élj!


Túra tervezés

A Pausa Apátsági Kávéház gyönyörű környezetben, a Pannonhalmi Apátsági Múzeum épületében vár Téged. Kóstold meg a különleges desszerteket és fagylaltokat, melyekhez az apátsági gyógy- és fűszernövénykert terményei társulnak ízesítésként, elsősorban a levendula, a citromfű és a zsálya! Hmmm, édes pillanatok! 

Forrás és további információ: 

https://bences.hu/cikk/pausa_apatsagi_kavehaz.html

A Géza fejedelem által 996-ban Szent Márton tiszteletére emelt bencés rendi monostor kiemelt hídfőállása az elmúlt évezred magyar és európai történelmének, kultúrájának. A monostor épületei különböző korok üzenetét őrzik, együttesükben mégis a sokféleségben megvalósuló egység fogalmazódik meg. Az itt látható tárgyi emlékeknek és gazdag kulturális örökségnek az adja sajátos szépségét, hogy egy élő szerzetesközösség mindmáig eredeti rendeltetésüknek megfelelően használja őket. A világörökség részét képező Főapátság több, mint ezer éve hirdeti a rendalapító Szent Benedek jelmondatát: „Ora et Labora! – Imádkozzál és dolgozzál!”. Pannonhalma egy hely, ahol a lélek – szellem – test egysége kézzelfogható valósággá válik.  

Az Apátság látogatható részeihez tartozik a bazilika, az altemplom, a kerengő és a könyvtár. Erősítés a léleknek!

Forrás és további információ: 

http://turizmus.gyor.hu/cikk/csillagturak.html

https://pannonhalmifoapatsag.hu/turizmus/

A Boldog Mór-kilátó közelében 2018-ban készült el a Lombkorona Tanösvény, mely kilátópontként is funkcionál a maga közel 80 méter hosszával. Legmagasabb pontja a talajszinttől 14 méter magasságban van. 

A fém tartószerkezetű, fával borított sétány az egyik legrégibb keresztény szimbólum, a hal formáját mutatja. A hal fejénél lévő kilátópontról Pannonhalma házaira és a mögötte elterülő dimbes-dombos tájra láthatsz rá. Szívet melengető látvány! A közelben romantikus sétát is tehetsz pároddal.

Forrás és további információ:

https://pannonhalmifoapatsag.hu/pannonhalmi-lombkorona-tanosveny/

Győr belvárosában ízek kavalkádja fogad. A hagyományos magyar konyha mellett a méltán népszerű mediterrán étkek vagy épp az angol pubok steakje ejthet rabul, ha engedsz a csábításnak. S miért ne engednél?

A következő éttermeket ajánljuk:

La Mareda Étterem

A magyar és a mediterrán konyha ötvözésével elkészített kreatív ételek.

http://www.lamareda.hu/index.php?cg=1

John Bull Pub

Hamisítatlan angol életérzés finom steakekkel és ételkülönlegességekkel fűszerezve.

https://www.facebook.com/lilienthalbt

Marha jó! Steak Bar

Lávakövön (a vendég által) sütött steakek, kulináris finomságok. Páratlan élmény és étel egy helyen.

http://marhajosteakbar.hu/

La Dolce Vita Étterem & Pizzéria Győr

Daniele Carrera közel másfél évtizede nyitotta meg Győr kapuit az olasz konyha szerelmeseinek. Elhozta hozzánk Olaszország és szűkebb hazája, Calabria gasztronómiájának hagyományos ízeit.

http://dolcevitaetterem.hu/

Pálffy Étterem

Széles ital- és ételválasztékkal, salátabárral és valódi fagylaltkülönlegességekkel vár Győr egyik legkedveltebb étterme, találkozóhelye és közösségi színtere.

http://www.palffyetterem.hu/hun/

A Káptalandombon található Szent László Látogatóközpontban (Bazilika Múzeum, Püspökvár - Toronykilátó, Káptalanház, Boldog Apor Vilmos Emlékkiállítás, Egyházmegyei Kincstár és Könyvtár, Múzeumház) a győri egyházmegye és a város történetét ismerheted meg. 

A Nagyboldogasszony-székesegyház alapítása Szent István király nevéhez kötődik. Első formájában román stílusban épült a 11. században, a tatárjárást követően a gótika jegyében épült újjá. A török betörés után a templom nagyon megrongálódott, kora barokk stílusban építették újjá. A jelenlegi copf stílusú toronysisak az 1680-as években készült. A templombelső végleges kialakítását az 1780-as években fejezték be, ekkor készültek a falakon és a mennyezeten ma is látható freskók. A székesegyházat II. János Pál pápa 1996-ban emelte bazilika rangra. Az északi mellékhajó látnivalója az 1655-ben Írországból hozott Könnyező Szűz Mária-kép, mely 1697. március 17-én, Szent Patrik ünnepén vérrel verejtékezett. 

A 15. században a székesegyház jobb oldali részéhez Héderváry János kápolnát építtetett, itt őrzik a középkori magyar ötvösművészet remekét, a Szent László-hermát lovagkirályunk ereklyéjével. Ugyancsak a kápolnában látható a vértanú püspök, Apor Vilmos márvány síremléke. 

A Püspökvár az ezeréves győri püspökség székhelye, melynek érdekessége a 13. századból származó lakótorony. Tetején csodálatos kilátás vár, pincehelyiségeiben pedig Boldog Apor Vilmos életét és munkásságát bemutató kiállítás tekintheted meg. 

Forrás és további információ: 

http://turizmus.gyor.hu/cikk/latnivalok_a_belvarosban.html

Az Aradi Vértanúk útján áll a szív alakú, fém keretből készült szerelemlakat fal, amelyet 2000-ben Hauk János alkotott. Hamar népszerűvé vált a szerelmesek körében, ma már 3-400 kilogrammot nyom a több mint 6500 lakat. Még mindig van hely, ha pedig elfogy, bővítik a lakatoló lehetőséget.

A felirat cselekvésre szólít minden szerelmest. „Lakatoljátok össze szerelmeteket a szerelem falánál!” Egyszerű, hagyományos, de még kerékpár lakatok is kerültek a szerelmesek falára, melyet nevükkel ellátva helyeztek el a szerelmespárok. Nektek már van?

Forrás és további információ:

https://www.gyorplusz.hu/egyeb/szerelmes-varos-egyszer-volt-hol-nem-volt/

Hol máshol is érhetne véget ez a túra, mint ahol a szerelem megpecsételődik? Győr impozáns házasságkötő termei a város egyik legszebb barokk épületében, a Zichy-palotában találhatóak.

A barokk korban a főúri életmód megkívánta, hogy a vidéki kastélyok és a városi paloták külső megjelenésükkel is kifejezzék a tulajdonos társadalmi helyzetét, gazdagságát. Ennek hatásos építészeti eszközei voltak a díszes fogadóterek, lépcsőházak és az utóbbihoz kapcsolódó szobák gondosan megkomponált sora. Ennek lenyomatai láthatóak még ma is a Zichy-palotában. 

A palota mostani állapotát 2018-ban nyerte el, a Tükrös szalon és a Nagyterem összenyitásával. Ezek a termek a házasságkötéseken túlmenően irodalmi és zenés estek különleges helyszínéül is szolgálnak.

A palota múltjából figyelemreméltó adat, hogy az 1700-as évek második felében a szobrokkal gazdagon díszített kapubejárata vetekedett az ország akkori fővárosában, Pozsonyban láthatóakkal.

Forrás és további információ:

https://mufegyor.hu/zichy-palota/

A javasolt megközelítés nem feltétlenül veszi figyelembe az aktuális forgalmirend változásokat.

Áttekintés

Nehézség: Közepes
Értékelés:
Távolság: 25 km
Időtartam: 01:40:48
Szint emelkedés: 0 m
Szint csökkenés: 0 m
Frissítőpont: Van
Szintkülönbség:
Létrehozva: 2021.06.07
Megjelenések száma: 1772
Megtekintések száma: 4778
Győr Időjárás

Hasonló túrák

Állati!

Állatrajongó vagy? Akkor figyelem! Különféle lehetőségeket gyűjtöttünk össze számodra, ahol szőrös, tollas, uszonyos, hazai és egzotikus jószággal találkozhatsz, több esetben akár testközelből is. Szeretnél alpakát sétáltatni? Érdekel, hogy etetik az állatkert lakóit? Szívesen megnéznél egy lovasszínházi produkciót? Mindezekre és még sok minden másra is módod nyílik, ha ezt a túrát választod.

Csatába magyar!

Kíváncsi vagy, hol küzdött meg Napóleon serege a magyar nemesekkel, hol zajlott csata a kora középkorban a magyar trónért, vagy épp harcolt-e II. Rákóczi Ferenc a megyénkben? Túránk során választ kaphatsz arra is, miért jelentős őseinknek a keleti frank sereg felett aratott győzelmével végződött pozsonyi csatája, és Győr miként adózik a világháborúk hősei előtt. Kalandozás térben és időben. Tarts velünk, hagyd, hogy megérintsen a történelem!

Nyalka kör - sárga

Egy rövid körtúra alkalmával megtekinthetjük a szomszédos települések, Pannonhalmát, Pázmándfalut és Nyalkát körülölelő csoádálatos tájat.

Forrás: Eőry által szerkesztett 1984-ben megjelent "Barangolások a Pannonhalmi dombvidék jelzett turistaútjain" c. kiadvány