Magyarország, 9022 Győr, Aranypart
47.69472800, 17.62345500
Arrabona EGTC
2024. június 28. - 2024. június 30.
Szent László király emlékét Győrben nem csupán a bazilikában látható herma őrzi, hanem öröksége túlmutat a városon, életén és tettein keresztül összeköti Győrt az Árpád-házi királyok térségben található emlékeivel. A győriek minden évben az Aranyparton zajló Szent László Napokkal emlékeznek rá. A fesztivál a középkort megidéző időutazás, melynek középpontjában a szent király alakja áll, aki a magyar történelemben összekapcsolódik a lovagság, vitézség, becsületesség fogalmával.
A rendezvény:
| Kezdés: | 2024. 06. 28. 20:00 |
| Befejezés: | 2024. 06. 30. 22:00 |
| Helyszín: | Magyarország, 9022 Aranypart |
| Értékelés: |
|
Barokk Esküvő
A Barokk Esküvő már harminc éve a győri hagyományőrző rendezvények zászlóshajója. A barokk hétvégén a XVII-XVIII. századi európai kultúrát elevenítik fel; az események sorából kiemelkedik az esküvői ceremónia, mely során egy igazi pár köti össze életét.
Neoton Família sztárjai koncert
A Neoton Família a hetvenes-nyolcvanas évek egyik legnépszerűbb magyar együttese, harminc körüli magyar nyelvű és tucatnyi angol nyelvű albumuk jelent meg. 2005-től NEOTON Família Sztárjai néven Csepregi Éva Baracs Jánossal, Végvári Ádámmal, Lukács Andreával, Lukács Lászlóval, és fiával Heatlie Dáviddal lép színpadra. Nagysikerű koncerteket adnak országszerte.
Republic koncert
A Republic 1990-ben alakult EMeRTon-díjas magyar rockegyüttes. Az együttes a magyar könnyűzene meghatározó alakja lett az elmúlt évtizedekben, rendszeresen koncertezik Magyarországon és a határokon túl is.
Randiguru II. - Randi két keréken
02:45:06 - Közepes - Kerékpártúra
Dobd fel a légyottot, s hívd el párodat egy “bringa-randira”! Változatos és gyönyörű táj, látnivalók sokasága s mozgás. Igazi kikapcsolódás. Kettesben. Kell ennél több?
Ménfőcsanak-Gyirmot - sárga
00:07:33 - Könnyű - Kerékpártúra
Egy kis mozgásra vágysz? Munka utáni kikapcsolodást keresel? Bringára fel és tekerj egyet Méfőcsanak és Gyirmot között.
Forrás: Eőry által szerkesztett 1984-ben megjelent "Barangolások a Pannonhalmi dombvidék jelzett turistaútjain" c. kiadvány
Érdekes kiállítások
06:08:55 - Közepes - Kerékpártúra
Ha unod a strandolást vagy a korcsolyázást, s valami szokatlan és érdekes programra vágysz, nem kell tovább keresgélned. Összegyűjtöttünk öt nem mindennapi, a maga nemében egyedi kiállítást. Egész évben látogathatóak, és különleges élményt nyújtanak. Kicsiknek és nagyoknak. Válogass kedvedre!